Αρχική arrow Παγκόσμια Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2008

Παγκόσμια Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2008

Παρασκευή, 31 Αύγουστος 2007

Στo πλαίσιo του εορτασμού για την Παγκόσμια Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου, που θα λάβει χώρα για πέμπτη συνεχή χρονιά στις 12 Φεβρουαρίου του 2008, ο Ελληνικός Κόμβος «Safer Internet» καλεί παιδιά και νέους να εκφράσουν δημιουργικά τις ιδέες και απόψεις τους μέσα από πανευρωπαϊκό διαγωνισμό που διοργανώνει το δίκτυο Εθνικών Κόμβων Insafe.

Ευρωπαϊκός Διαγωνισμός

Α) Για τους μαθητές ηλικίας 5-10 ετών

Εργαστείτε ομαδικά και δημιουργήστε σε ηλεκτρονική μορφή ένα έργο που μπορεί να εκτυπωθεί (όπως καρτ-ποστάλ, φυλλάδιο, αφίσα, ιστορία) με θέμα: «ΕΣΥ καθορίζεις τη ζωή σου στους εικονικούς κόσμους».

Β) Για μαθητές ηλικίας 11-14 & 15-19

Εργαστείτε ομαδικά και δημιουργήστε ένα οπτικο-ακουστικό έργο μέγιστης διάρκειας 2 λεπτών με θέμα: «ΕΣΥ καθορίζεις τη ζωή σου στους εικονικούς κόσμους».

Τα έργα μπορούν να είναι: παρουσίαση PowerPoint, μουσική / τραγούδι, ταινία, κ.λπ.

Θα επιλεχθούν 6 νικητές από όλη την Ευρώπη, οι οποίοι θα κερδίσουν πλούσια δώρα.

Όροι συμμετοχής.

Τους όρους συμμετοχής καθώς και αναλυτικές οδηγίες για τον παραπάνω διαγωνισμό θα βρείτε στην ιστοσελίδα του Ελληνικού Κόμβου Ασφαλούς Διαδικτύου.