Αρχική arrow Παρουσιάσεις - Εργασίες Μαθητών

Παρουσιάσεις - Εργασίες Μαθητών

Τετάρτη, 24 Μάιος 2017

Οι μαθητές της Γ’ τάξης στο πλαίσιο του μαθήματος της Ιστορίας (Νεώτερη & Σύγχρονη Ιστορία) παρουσιάζουν τις παρακάτω εργασίες:
1.    Η Ελένη Άννα Μαλλιάκα παρουσιάζει την πολύ ενδιαφέρουσα και εμπεριστατωμένη εργασία της που αφορά στον Α’ Παγκόσμιο Πόλεμο, με τίτλο “Tα συμμαχικά κοιμητήρια Ζέϊτενλικ”.
2.    Ο Μιχαήλ Καραμβάσης μας χάρισε την εργασία του που αφορά στον πρώτο Κυβερνήτη της Ελλάδας, Ιωάννη Καποδίστρια.

Οι μαθητές της Β’ Tάξης, Χριστοδουλόπουλος Ταξιάρχης και  Κόρτσα Βιλσόν και οι μαθήτριες Μιχαλέλη Μυρτώ και Σεχάι Ραφαέλα παρουσιάζουν πολύ γνωστές ρήσεις του William Shakespeare στο πλαίσιο του μαθήματος των Αγγλικών. Δείτε τις παρακάτω.

Όλες οι εργασίες - παρουσιάσεις έγιναν με την επίβλεψη και ενθάρρυνση της εκπαιδευτικού Μαρίας Στεφανή.

Έχουμε 2 επισκέπτες σε σύνδεση