Αρχική arrow Τιμητική Διάκριση από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Πλωμαρίου "Το Πόλιον"

Τιμητική Διάκριση από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Πλωμαρίου "Το Πόλιον"

Τετάρτη, 22 Φεβρουάριος 2017

Την Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017, ο Πολιτιστικός Σύλλογος Πλωμαρίου "Το Πόλιον" απένειμε Τιμητική Διάκριση στο Γυμνάσιο Πλωμαρίου για το σύνολο της παρουσίας του και των δραστηριοτήτων του. Ο Σύλλογος έλαβε υπ' όψιν τις πολιτιστικές, περιβαλλοντικές, επιμορφωτικές και εκπαιδευτικές δράσεις του Σχολείου, και, όπως τόνισε η Πρόεδρος του Συλλόγου, Μυρσίνη Βαρτή- Ματαράγκα, θέλησε να επιβραβεύσει και την τοπική διάσταση των δραστηριοτήτων του Σχολείου, όπως αυτές εκφράζονται μέσα από την καθημερινή σχολική ζωή και δράση μαθητών και εκπαιδευτικών αλλά και το άνοιγμα του Σχολείου στην ευρωπαϊκή οικογένεια μέσα από την συμμετοχή του στα ευρωπαϊκά προγράμματα Erasmus+.

Την Τιμητική Διάκριση παρέλαβε, εκ μέρους των Διδασκόντων και της Διευθύντριας Μαρίας Γεωργοπούλου που απουσίαζε για εκπαιδευτικούς λόγους, η Εκπαιδευτικός Μαρία Στεφανή, η οποία ευχαριστώντας τον Σύλλογο για την ηθική του επιβράβευση και στήριξη, αναφέρθηκε στην συνέχιση των ποικίλων δράσεων.

Τέλος, η μαθήτρια της Γ' Τάξης, Στέλλα Γαϊτανή, εκπροσωπώντας τις μαθητικές κοινότητες του Σχολείου μας, αφού ευχαρίστησε τον Σύλλογο "Το Πόλιον", υποσχέθηκε την καλή συνεργασία και συνεχή συμμετοχή των μαθητών και μαθητριών στις μελλοντικές δράσεις και την καθημερινή σχολική ζωή.